Bonibonlu Rulokat Pasta:)

  • 18 Şubat 2014
  • 1.955 kez görüntülendi.
Bonibonlu Rulokat Pasta:)

Malzemeler:

1 paket kakaolu yuvarlak hazır kek
1 paket kakaolu kremşanti
1 paket pasta kreması
2-3 adet muz
1 paket Damla çikolata
3-4 paket rulo kat
5-6 kutu bonibon
1,5 litre kadar süt
Toz Nesquik (Pastayı ıslatmak için)
1metre kadar da kurdela (rulo katların düşmesini engellemek için)

Hazırlanışı:

Önce bir kenarda kutunun üstündeki yönergelere uygun krem şanti ve pasta kremamızı hazırlayalım. Soğuması için krem şantiyi dolaba koyalım.

Daha sonra hazır kekimizi açıp ikiye ayıralım. 1 bardağa 3-4 kaşık nesquik ilave ederek pastamızı fırça yardımıyla ıslatalım. Fırça sayesinde sütümüz daha eşit bir şekilde dağılacaktır.

Kekimizin iç kısımlarını fırça yardımıyla ıslattıktan sonra kremamızı alt tabanın orta kısmından başlayarak sürmeye başlayalım. Kenarlara kadar getirmeyin yoksa pastanın üst kısmı kapatıldığında kenarlarından taşacaktır. üstüne istenilen kalınlıkta muz dilimlerini dizin ve damla çikolataları serpin. Dikkat edin onlarda kenarlara kadar dizilmeyecek. Daha sonra üst orta kısmına biraz daha krema koyup, pastanın üst tabanını kapatın. Ve daha önceden soğuması için buzdolabına koyduğumuz kremşanti ile güzelce sıvayın.

Son olarak rulo kat ve bonibonlar ilave edilerek. Kurdela ile fiyonk yapıp pasta yapımızı sonlandıracağız. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta. Rulo kat kısa süre içerisinde yumuşuyor. Onun için pastayı kesmeden kısa bir süre önce dizilmelidir. Merak etmeyin çok kolay ve kısa sürede diziliyorlar:) Böylelikle çıtır çıtır rulo katları da pasta ile afiyetle yiyebilirsiniz. Ben rulo katları bir çilekli bir kakaolu olarak dizdim. Görsel ve lezzet olarak daha hoş oldu.

Afiyet Olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ