Hızlı Zayıflamak İçin, Yoğurt Yiyin…

  • 03 Aralık 2016
  • 367 kez görüntülendi.
Hızlı Zayıflamak İçin, Yoğurt Yiyin…

Düşük kalori diyeti yapanlar arasında, her öğüne birer porsiyon yağsız yoğurt ekleyenler, eklemeyenlere göre yüzde 22 daha fazla kilo verirken bu kiloların büyük bir oranını ise daha çok karın bölgesinden veriyor. Kalsiyum, protein, B12 ve B2 vitaminleri ile fosfor açısından zengin bir besin olan yoğurt; özelikle menopoz döneminde olan kadınlara ve vejetaryenlere tavsiye ediliyor.
Tokluk hissi sağlayarak abur cubur veya diğer mamulleri tüketmenizi engelleyen yoğurt, diğer yenilenlere göre çok daha üstün bir besin değeri içermesine rağmen sizi acıktırmıyor. Çocukların kemik ve diş gelişiminde de yoğurdun çok büyük faydaları oluyor.

Bol bol yoğurt tüketerek metabolizma sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olunabilirken, yoğurt yiyenlerin yemeyenlere göre %51 oranında daha fazla yaşadığı ise yapılan diğer bir araştırmada bildiriliyor.
Yapılan araştırmalara göre diyet listelerinde yoğurt bulunan ve neredeyse her öğün yoğurt tüketen kişiler hem formunu korurken hem de daha hızlı bir şekilde zayıflıyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ