Vücut Analizi Neden Önemli?

  • 28 Ocak 2014
  • 309 kez görüntülendi.
Vücut Analizi Neden Önemli?

Kişilerin boyunu, yaşını, aktivite düzeyini ve diğer gerekli bilgilerini makineye yükleyerek bize vücut ağırlığını ,yağ ve kas oranı ,metebolik yaşını, metobolizma hızını,vücut su oranını,alacağı kaloriyi bir yazıcı çıktısı şeklinde bilgisini sunar.

Kişinin kolları, bacakları ve gövdesi için bölümlendirilmiş sonuçlar vererek yağ kaybı / kas kazanım oranı görülebilir. Her bölüm (Segment) için yağ yüzdesi, yağ kütlesi, yağsız kütle ve yaklaşık kas kütlesini size bir rapor halinde sunacaktır.

Uzman Diyetisyen yardımıyla vereceğiniz kilolarda, zaten size yaptırılan tahliller yardımıyla analiziniz sağlık açısından da yapılmaktadır.

Çoğumuz bilmesek dahi, bilenlerimizin de çok önemsemediği bir detay olan vücut analizi, aslında güzelleşmeye ya da sağlıklı olmaya çalışırken yapabileceğimiz hatalardan bizi korumak açısından oldukça önemlidir.

Çünkü siz kilo verirken,  bu kilo kaybınızın gerçekten yağdan olup olmadığını denetleme imkanı bulursunuz..Yani eğer kilo verirken kas kaybımız oluyorsa bu yanlış yoldasınız demektir.

Her şeyden önce benim tavsiyem, sağlıklı kilo vermek için muhakkak bir uzmana danışın, böylece verdiğiniz kilolar yüzünden hem sağlığınızdan olmayın, hem de kısa zamanda geri almayın !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ