Tuz Terapisinin Faydaları Nelerdir?

  • 18 Aralık 2014
  • 1.046 kez görüntülendi.
Tuz Terapisinin Faydaları Nelerdir?

 

Günümüzün en son geliştirilmiş terapi yöntemlerinden birisi olan tuz terapisi, son dönemlerde bir hayli artış gösteren tüm solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisinde önemli bir yere sahip olmasının yanı sıra, birçok sağlık problemi üzerinde de olumlu etkiler göstermektedir.
Tuz mağaralarında bulunan hava tuz mikronları ve iyonlarla doludur. Bilhassa da astımın doğal tedavisi için artık tuz terapisinden yararlanma isteğinde artış görülmekte ve yararlananların birçoğunda ciddi olumlu sonuçlar gözlemlenmektedir.
Tuz terapisi faydaları
Tuz mağaralarında yapılan tuz terapisi, çoğu ülkede uzun yıllardır kullanılmakta olup, ülkemizde ise yeni yeni gelişme göstermektedir. Her geçen gün tuz terapisine olan ilginin de artması, tuz terapisinin hayatımızda önemli bir yere sahip olacağını gösteriyor
Tuz mağarasının havasını solumak mikroskopik tuz kristallerinin ciğerlere girmesini, akciğer dokusundaki şişliğin azalmasını, zararlı akterilerin ve alerjenlerinin nötralize edilmesini sağlar. Sonuç olarak tuz terapisinde ciğerlerinize tertemiz bir hava çekmiş olursunuz. Düzenli olarak tuz terapisine gidildiğinde, ciğerlerde temiz hava bulunmuş olur.

Peki tıp dalında “Haloterapi” olarak isimlendirilen tuz terapisinin iyi geldiği hastalıklar nelerdir?
Astım atakları
Alerji
Kistik Fibrozis
Akut Solunum Yolu Hastalıkları
Amfizem
KOAH
Burun tıkanıklığı (burun tıkanıklığı)
Otitis Media(orta kulak iltihabı)
Kronik bronşit
Pnömoni(zatürre)
Bronşektazi
Öksürük
Hırıltı
Sigara içicileri
Mukozal ödem
Soğuk algınlığı ve grip
Sinüzit
Tonsilit
Egzama
Sedef hastalığı
Saman nezlesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ