Diyette Vücudun Sarkmaması İçin Ne Yapmalı?

  • 17 Aralık 2014
  • 955 kez görüntülendi.
Diyette Vücudun Sarkmaması İçin Ne Yapmalı?

Diyet yapanların vücutlarında sarkmalar meydana gelmesini istemediğimizden, uzmanların vücut sarkmalarına karşı önerilerini paylaşıyoruz.

Diyette vücut sarkmasını önlemek için:
Daha fazla kilo vereyim düşüncesiyle önünüze gelen sağlıklı olup olmadığını düşünmeden yaptığınız her diyet, hem çökmenize hem de kaslarınızda ciddi oranda kayba yol açmaktadır.
Diyet yapanların en çok dikkat etmesi gereken şeylerden bir tanesi, diyet esnasında kaybettikleri kilolar sonucunda vücutlarında herhangi bir sarkma husule gelmemesidir. Çünkü yaptığınız diyet size kilo verdirmesine verdirir ancak, yaptığınız diyetin sağlıksız olması ya da diyetinizi yanlış yapmanız kaslarınızda kayıplara yol açabilir. İşte bu kas kaybı sonucunda kilo vermenize rağmen vücudunuzda çirkin görünümlü sarkmalar ortaya çıkar.

Bir diyet uygulamak istediğinizde uzman birinden yardım almalısınız. Aksine kaliteli ve sağlıklı bir şekilde kilo veremezsiniz ya da verdiğiniz kiloları bir müddet sonra katına katına geri alırsınız.

Hızlı verilen kilolar çeşitli sorunlara yol açtığından, vücut sarkmasını önlemek için yavaş yavaş kilo verdiren diyetlerin uygulanmasına dikkat edilmelidir. Acıbadem Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Oya Yüksek, “Her vücudun alması gereken belli bir kalori değeri, karbonhidrat-protein-yağ dengesi, vitamin ve mineral dengesi var. Bunlar yeterli alınmadığında çeşitli sağlık sorunlarının yanı sıra kas kayıpları oluşuyor. Kas kayıpları da vücutta ciddi sarkmalara neden oluyor.

***Dolayısıyla sıkı bir vücut ve çökmemiş bir yüz için diyet yaparken kas oranlarının mutlaka korunması şart” diyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ