Yiyerek Zayıflamak Senin Elinde !

  • 28 Ocak 2014
  • 250 kez görüntülendi.
Yiyerek Zayıflamak Senin Elinde !

Prof. Dr Canan Karatay sağlıklı ve kalıcı zayıflamanın yöntemlerini posta gazetesine anlattı.

Karatay Diyeti 8 Fark
1. Karatay diyeti birden bire ve hızlı değil, dengeli bir şekilde ve kalıcı olarak kilo vermeyi sağlar.
2. Bütün tercme diyetler, doğal olarak hazırlandıkları ülkenin halkı için düzenlenmiştir.
3. Komşu ülkelerin, bizim ülkemizde yetişen sebze meyvelerle yapılan ve damak adımıza uygun sağlıklı yemek tarifleri arada bir denenebilir ama yaşam biçimi haline getirip sürekli uygulamak çok farklı bir konudur.
+ Ekmek gibi kan şekerini yükselten yiyecekler şişmanlığı artırıyor.
+ Şişmanlık, obezite, karaciğer yağlanması, diyabet, hipertansiyon gibi pek çok hastalık insülin yüksekliğine bağlı gelişiyor.
+ Şişmanlık ve gelişen hastalıklar rafine un, şeker ve tuz tüketiminin bırakılmasıyla önlenebilir.
+ Dünya Sağlık Örgütü, “Türkiye ekmek sorununu hallederse, sağlık sorununun yüzde 30′unu da halledebilir” demektedir.
EKMEK KESİNLİKLE YASAK
+ Türkiye’de halkın temel besin maddelerinden biri olan ekmeği tıpkı sigara gibi direkt bırakmak gerekiyor. Ekmek olmadan da karnınızı doyurabilirsiniz.
+ Bütün ekmekler undur. Un vücuda girdiğinde hemen şekere dönüşür ve glisemik indeksi yükseltir. Ayrıca tatlı ve tuzlu her hazır yiyecek ve içeceğin içinde bağımlılık yapan yapay tatlandırıcılar var. Bu yapay tatlandırıcılar beyni bozuyor, bu nedenle insanlar ekmek ve tatlı gibi kilo yapan gıdaları bırakmakta zorlanıyor.

Diyet Yaparken Dikkat !
Üzerinize olmayan kıyafetleri tekrar giyeceğiniz günü düşünmeye başlayabilirsiniz. Çünkü bu haberi okuduktan sonra her şey değişecek ve bu hataları bir kez daha yapmayacaksınız!
Porsiyonlar küçülsün: Kendinize yasaklar koymak yerine, porsiyonlarınızı küçültün. Küçük tabaklarda yiyin. Tabağınızın yarısını karşınızdakiyle paylaşın.
Beyaz düşman: Çay ve kahvede şeker kullanmaktan vazgeçin. Her gün 5 şeker tüketirseniz, bir yılın sonunda alacağınız 5 kilo garanti demektir.
Kahvaltıyı asla ihmal etmeyin: Önem vermeniz gereken öğün kahvaltıdır. Ancak sürekli aynı tip beslenme yerine, kahvaltı seçeneklerinizi belirleyin. Omlet, tost, meyve ve süt, yulaf ve süt, meyve salatası ile yoğurt gibi farklı besinler tüketin.
Baklagillere yer açın: Kuru baklagillerden haftada iki kere tüketmeye özen gösterin. Mercimek, nohut, kuru fasulye yemeği ihmal etmeyin.
Yağ mı? Bir kez daha düşünün: Salataya koyduğunuz her bir kaşık yağ 50 kalori demektir. Salatada bir kaşık yağ yeterli olacaktır. Doymuş yağ tüketimini azaltın. Süt, yoğurt, peynir ve etlerin yağsız kısımlarını tercih edin.
Pozitif düşünün: Fiziksel ve duygusal açlık arasındaki farkı iyi bilin. Hepimiz zaman zaman bu ayarı kaçırıyoruz ama siz hemen cesaretinizi kaybetmeyin. Pozitif düşünün ve duygularınızın farkında olun.
Az az, sık sık yiyin: Az ve sık yeme prensibini hep aklınızda tutun. Kilo vermenizi sağlayacak en pratik yöntem az ve sık yemektir.
Su her zaman yanınızda olsun: Su içme alışkanlığınızdan asla vazgeçmeyin. Bardakla içmekte zorlanıyorsanız, yanınıza bir şişe alın, onu için böylece ne kadar su içtiğinizi de bilin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ