Seboreik Dermatit Saç Dökülmesi Yapar Mı?

  • 21 Haziran 2016
  • 465 kez görüntülendi.
Seboreik Dermatit Saç Dökülmesi Yapar Mı?

Seboreik dermatit hastalığının kesin olarak niçin olduğu bilinmemekle beraber, toplumda görülme olasılığı %1-3 gibi düşük bir orandadır. Peki seboreik dermatit saç dökülmesine yol açan bir hastalık mıdır?
Pek çok kişinin merak ettiği seboreik dermatit saç dökülmesine yol açar mı sorusunun yanıtını açıklıyoruz. Başta saç derisi olmak üzere kulak arkası, burun etrafı, kaşlar, gözler ve göğüs ortasında seboreik dermatit hastalığı meydana gelmektedir. bilhassa da 20 yaş ile 40 yaş arasındaki yetişkinleri tehdit eder ve husule geldiği bölgede ızarıklık, yağlanma ve kepeklenme yapar. Zaman zaman artan, zaman da çoğalan bir hastalık olarak süre gelen seboreik dermatit, saç dökülmesine yol açan bir hastalık değildir.

Seboreik dermatit hem tedavisi mümkün hem de bulaşıcı olmayan bir cilt hastalığı olmasına rağmen, tedavi sonrası yeniden husule gelmeye münasip bir rahatsızlık olarak, derinin en fazla yağlı olan bölgelerinde kaşıntılı bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Seboreik dermatit hastalığı sadece saç derisinde yağlanma ve kepeklenme yapar. Saç dökülmesine yol açmayan seboreik dermatit hastalığının tedavisi için cildiye uzmanına gidilmeli ve hekimin verdiği krem, damla ya da şampuanlar düzenli olarak kullanılmalıdır.Bir önceki yazımız olan İlaca karşı alerji testi nasıl yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: sac derisi hastaliklari, seboreik dermatit diyet, yağ bezesi saç döker mi, seboreik dermatit bulaşıcı mıdır, seboreik dermatit kellik yaparmi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ