Eklem Ağrısı Nasıl Geçer

  • 21 Ağustos 2015
  • 298 kez görüntülendi.
Eklem Ağrısı Nasıl Geçer

Eklemlerde oluşan ciddi hasarlar sakatlanmalara sebep olabileceği ya da kalıcı sorunlara yol açabileceği için, kendi başınıza bir uzmana danışmadan hiçbir tedaviyi uygulamanız önerilir.
Romatizmal hastalıklar, aşırı kilo, hormon kaynaklı rahatsızlıklar, hareketsiz bir yaşam tarzı, depresyon, kullanılan bir takım ilaçlar, yanlış egzersiz uygulamaları, dengesiz beslenme, uyku düzeni bozukluğu, eklemleri zorlayıcı hareketlerde bulunama, ağır kaldırma, soğuk havanın etkisinde kalma, düşme ve çarpma gibi çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak husule gelen eklem ağrılarının tedavisi için uzman bir hekimden yardım almalısınız. Sizin yapmanız gereken en temkinli şey, hekim önerilerine kulak vermek, uykunuzu düzene sokma, ağır kaldırmamaya dikkat etmek, eklemlerinizi zorlayıcı hareketlerde bulunmamak ve düzenli bir beslenme programı uygulamaktır. Sebebe yönelik eklem ağrısı tedavi yöntemleri şöyledir:

Travmaya bağlı oluşan eklem ağrıları için soğuk uygulama, lokal ya da sistemik ağrı kesicilerin kullanımı yararlı olmaktadır.
Ekle ağrısı tedavisi
Eklem ağrılarının tedavisi için uygulanacak yöntemler ağrının sebebine yönelik yapılmaktadır
Yumuşak doku romatizması sorunu için ise sıcak kompres ve kas gevşeticilerin kullanımı önerilir. Eklem kireçlenmesine bağlı olan eklem ağrısı içinde fizik tedavi uygulaması yapılır. Aynı zaman bu sorun için sıcak kaplıca suları da faydalı olmaktadır.
Diğer eklem ağrılarının tedavisi için ise, ilaçlı tedavi yöntemleri uygun görülür. Eklem ağrısı çekmenizin sebebini öğrenmek ve doğru tedavi yöntemi uygulamak için ortopedi uzmanına başvurmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ