Çekiç Parmak Nasıl Tedavi Edilir?

  • 08 Aralık 2014
  • 559 kez görüntülendi.
Çekiç Parmak Nasıl Tedavi Edilir?

 

Küçük ayak parmağında bulunan kemiklerin bir ya da birden fazlasının ağıya doğru tıpkı bir çekiç görünümünde olarak kıvrılmasıyla husule gelen, küçük ayak parmağının çekiç görünümünde olduğu şekil bozukluğu rahatsızlığına çekiç parmak denir. Ancak ayağa tam oturmayan ayakkabıların giyilmesinin yanı sıra kas güçsüzlüğü ve artrit sorunları da çekiç parmak sorununu tetikler. Sebebi ise genellikle ayağa tam olmayan, ayağı sıkan ayakkabıların giyilmesidir. Ayak tamponu çekiç parmak rahatsızlığından kaynaklı ağrıyı dindirmeye çok iyi gelecek bir çözüm yoludur.

Çekiç parmak nasıl geçer?
Çekiç parmak hastalığı tedavisi için bir eczaneye gidip ayak tamponu alabilir ve kullanabilirsiniz
Sorunun tedavisi için ortopedi uzmanına başvurmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Genellikle uzman hekimler çekiç parmak hastalığı tedavisi için atel, egzersiz veya ağırlığı ayağa dağıtma etkisi bulunan bir tabanlık kullanımı önermektedirler.

Çekiç parmak tedavi edilmezse ileride ciddi bir soruna dönüşebilir ve tedavisi daha da zorlaşır. Çünkü ihmal edilen bu sorunda, zamanla ayak kemikleri sertleşir ve parmağın eski durumuna dönme ihtimali azalır.
Bu durumda cerrahi işlemlere başvurarak bir kemik parçası yarımıyla ayak parmağının normal pozisyonda durması için gereken işlemler uygulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ