Boğazda Öksürük ve Kaşınma Tedavisi

  • 07 Aralık 2014
  • 727 kez görüntülendi.
Boğazda Öksürük ve Kaşınma Tedavisi

Modern tıbbın kendine has yöntemleri ile boğazda gıcık ve öksürük kısa sürede geçecektir.
Boğazda gıcıklanma öksürük tedavisi
Boğazda mukus birikimi, mukusun burun arkasından damlama hissi ve yatıldığı zaman öksürüğün daha da artması kişiyi çok büyük bir rahatsızlığın içine atar.
Boğaz gıcıklanması ve öksürük bilhassa da kış aylarında büyük küçük hepimizin sıklıkla yaşamış olduğu geniz sağlığını etkileyen, gün içinde ciddi şikayetler yaşamamıza sebep olan bir rahatsızlık türüdür. Ancak geçmeyen sorunlar için boğazda gıcık ve öksürüğün tedavisi için uzman bir doktora danışın. Boğaz gıcıklanması ve öksürük tedavisi için doğanın eczanesinde yer alan şifalı bitkilerden faydalanmak istiyorsanız eğer, aşağıda sizler için sunmuş olduğumuz boğaz gıcıklanmasına ve öksürüğe iyi gelen bitkisel yöntemleri deneyin
Geniz eti, yabancı cisimler, gömülü diş, burunda kemik eğriliği, reflü, doğum kontrol ilaçlar ve gebelik boğazda gıcıklanma hissine ve öksürüğe yol açan sebeplerdir. Boğazda gıcıklanma ve öksürük tedavisi de sorunun sebebine yönelik yapılmaktadır.

Gıcık ve öksürük tedavisi:
Mukus salgısının azalması ve kişinin bu sorunlardan kurtulması için temiz hava ortamında bulunması gerekir. Hava kirliliği olan yerlerde uzak durmalıdır. Gün içerisinde bol bol sıvı alımına dikkat etmeli, burun içerisi serum fizyolojik ve özel olarak hazırlanmış deniz suyuyla nemlendirilmeli, salgı yumuşatıcı ilaçlar kullanılmalıdır. Eğer ki hastada alerjik bir rahatsızlık söz konusu ise uzman hekim tarafından aşı tedavisi uygulanır. Streoidli spreyler kullanılabilir, sinüzit varsa öncelikle o tedavi edilmelidir, salgı ve kaşıntı azaltıcı ilaçlar kullanılabilir.

Boğazda gıcık ve öksürüğün bitkisel tedavisi:
1 yemek kaşığı adaçayı ve bir su bardağı klorsuz su, beş dakika boyunca birlikte kısık ateşte kaynatılır. Ardından dinlenmeye bırakılır ve ılınyınca süzülür. 15 gün boyunca her sabah kahvaltısından sonra ve akşam yatmadan önce günde iki defa iki kez bu bitkisel karışım ile gargara yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ