Ateşli Havale Nasıl Anlaşılır?

  • 21 Mart 2017
  • 494 kez görüntülendi.
Ateşli Havale Nasıl Anlaşılır?

Ateşli havale nasıl anlaşılır?
Havale geçiren bir çocuk ya da yetişkinin başta kol ve bacakları olmak üzere tüm vücudu kitlenir. Ateşli havale geçirmek oldukça ürkütücü bir sağlık sorunu olduğundan, birçok anne ve baba çocuğunun havale olmasından şiddetli bir şekilde korkmaktadır. Peki çocuğumuzun , kendimizin ya da ateşlenen bir başka yetişkinin havale geçirdiğini nasıl anlarız? Havale geçirmenin belirtileri nelerdir? Havale geçiren kişi nasıl olur? İşte tüm bu soruların yanıtları:
Ateşli havale belirtileri
Ateşi yüksek olan bir kişide husule gelen bir takım belirtiler havale geçirildiğinin göstergesidir. Sadece çocukların değil yetişkinlerinde yüksek ateşten dolayı havale geçirme riski bulunmaktadır. Bu belirtiler kitlenme, göz kayması, renk solması gibidir. Havalenin ilk belirtisi olan kilitlenmeden sonra kasılmalar başlar. Çocuklar genelde altlarını ıslatabilirler. Sonrasında hastanın gözü kayar, rengi solar ve kasılmanın ardından derin bir uykuya dalmış gibi olur. Havalenin çok ciddi bir rahatsızlık olduğunu unutmamalı ve havale belirtileri meydana geldiği gibi hemen en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne gidilmelidir. Aksi durumda beyinde kalıcı hasar meydana gelebilir. Çocuk aniden bilincini kaybeder vücudu kol ve bacakları kilitlenir. Ardından kasılmalar başlar gözleri kayabilir.Altını ıslatabilir. Rengi solar. Genelde birkaç saniyeden 1-2 dakikaya dek sürer ve kendiliğinden geçer. Kasılmaların ardından çocuk derin bir uykuya dalmış gibi görünür.

 

Yüksek ateşi düşürecek doğal yöntemler

Ateşe doğal çözüm olacak en etkili yöntemler aşağıda sizler için açıklanmıştır. Ateş eğer düşürülmez ise ciddi ve kalıcı sağlık sorunlarına yol açacağı için, kişinin yaşı göz önünde bulundurularak ateş düşürme yöntemlerine başvurulmalıdır. Vücut ısısının 37 derecenin üzerine çıkması durumu olan ateşlenme, büyük küçük hepimizin hayatımızın bazı dönemlerde yaşamış olduğu sağlık problemlerinden olmaktadır.
Yüksek ateşi düşürmek için ihtiyacımız olan malzemeler; yarımşar avuç adaçayı, mine çiçeği ve kantaron, bir çorba kaşığı okaliptüs, bir adet gül ve biraz bal. Peki yetişkinlerde ateş nasıl düşürülmelidir? İşte doğanın sunmuş olduğu mucizelerden faydalanarak bitkisel yöntemlerle ateş düşürmenin yolu:
Ateşiniz yükseldiği zaman aşağıdaki bitkisel formülü kısa sürede hazırlayabilir ve tüketebilirsiniz.
Gülün yapraklarını kopartın. Adaçayı ve kantaronu gül yapraklarının üzerine serpin. Ocakta hepsini kaynatın ve bal ile tatlandırarak için. Kaynar suyun içine mine çiçeği atın ve on dakika dinlemeye bırakın. Bal ile tatlandırın ve tok karnına bir fincan için. Okaliptüs yapraklarını iri iri doğradıktan sonra demliğe koyun ve demleyin. Bal ile tatlandırarak için.
Toz haline gelmiş okaliptüs yapraklarını bal ile karıştırıp macun haline getirin ve günde üç çorba kaşığı tüketin. Tüm bu yöntemler tedavi süresi boyunca düzenli olarak uygulanmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ