Evinizin Havası Nasıl Temizlenir?

  • 16 Aralık 2014
  • 807 kez görüntülendi.
Evinizin Havası Nasıl Temizlenir?

Evin kirli havası nasıl temizlenir?
Öncelikle temiz bir ev havasına kavuşmak için deterjanlardan, oda spreylerinden, leke çıkarıcılardan uzak durmalısınız. Hele ki kış mevsiminde sürekli kapalı kalan odalarda hava kirliliği had safhadadır.

Evde biriken toz, kir ve bakteri gibi şeyler evin havasını da kirlettiği için evde temiz bir hava solunumu gerçekleşemiyor ve tüm bu kirli hava ciğerlerimize dolarak bizi hasta ediyor. Sağlıklı bir ev havasına kavuşmanın yolları sizlerle. Gizli ve sağlıksız elementleri evimizden uzaklaştırmak için, evin havasını nasıl temizlemeliyiz, buyurun yazımızdan öğrenelim
Nedeni ise, bu ürünlerin kimyasal içerikli olması ve toksinlerin ana kaynağını oluşturmasıdır. Bunları kullanmak yerine bitkisel sabun tozu ya da arap tozu ile ev temizliği yapın.

Odanın güzel kokması için kullanmış olduğunuz oda spreyleri ürreme sisteminin hasara uğramasına yol açıyor ve meme kanseri riskini arttırıyor. Oda spreyinden uzak durmalı yerine biberiye dalları gibi odayı hoş kokutan doğal esanslardan yararlanmalı.

Odanızın havasını temizlemek için hava temizleyici ya da filtreler kullanıyor olabilirsiniz ama, bunlar yalnızca toz ve duan gibi partikülleri yok etmede yararlı olu, zararlı gazların dışarı çıkmasına bir etkisi bulunmamaktadır. Odayı zararlı maddelerin etkisinden kurtarmak için, pencerelerinizi aralayın, evinizi her gün havalandırın.
Evin havasını temizlemeye yardımcı olan bir diğer şey ise, bitkilerdir.

Bilhassa da eğreltiotu, kasımpatı ve ev palmiyesi, yapraklarındaki ve köklerindeki mikroorganizmalar, havadaki formaldehit ve amonyak gibi kimyasalların yok edilmesine yardım ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ