Ebène Quartet & Matthias Goerne

  • 17 Mayıs 2017
  • 283 kez görüntülendi.
Ebène Quartet & Matthias Goerne

Ünlü lied yorumcusu Matthias Goerne ile Schubert Liedler, K. Süreyya Operası’nda sizlerle…

MATTHIAS GOERNE Bariton
EBÈNE QUARTET
Pierre Colombet Keman
Gabriel Le Magadure Keman
Adrien Boisseau Viyola
Raphaël Merlin Viyolonsel
LAURÈNE DURANTEL Kontrbas

 

Ara dahil 120’ sürer.

45. İstanbul Müzik Festivali, usta Schubert yorumcusu Matthias Goerne ve benzersiz enerjisi ile Ebène Quartet’in yeni bir düzenlemeyle sunacakları Schubert lied’lere ev sahipliği yapacak. New York Times’ın “Kolaylıkla caz orkestrasına dönüşebilen bir yaylı çalgılar dörtlüsü” olarak nitelendirdiği Ebène Quartet Fiction albümünde Stacey Kent ve Luc Casal’ın yanı sıra film yıldızı Fanny Ardant ile işbirliği yaparken Philippe Jaroussky ile kaydettiği lied albümü ile ise 2016 BBC Music Magazine ödülünü kazandı.

Gramophone, ECHO Klassik, Victoire de la Musique ve Midem Klasik ödüllerinin de sahibi topluluğun 2016/17 sezonunda merakla beklenen konserleri arasında Hamburg Elb Filarmoni, Lüksemburg Filarmoni, Carnegie Hall’un yanı sıra Salzburg  ve Gstaad Menuhin Festivalleri dikkat çekmekte.

Geniş repertuvarı, tonunun dolgunluğu ve yumuşaklığı ile alanının en çok aranılan isimlerinden olan bariton Matthias Goerne, saygın festivallerin ve aralarında Covent Garden, Metropolitan Operası’nın da bulunduğu önemli sahnelerin düzenli konuğu. Amsterdam Concertgebouw, Londra Filarmoni ve Gewandhaus gibi orkestralarla konserlerin yanı sıra önemli piyanistlerle işbirliği içinde olan Goerne’nin kayıtları Grammy, ECHO Klasik ve ICMA ödüllerini kazanırken Schubert liedleri seslendirdiği 12 CD’lik serisi vokal müziğin mihenk taşları arasında yerini aldı.

2016 yılında aynı projeyle başarılı bir kayıt gerçekleştiren Ebène Quartet ve Matthias Goerne’ye Academie de Contrebasse’ın kurucusu ünlü kontrbasçı Laurène Durantel’in de katılacağı bu konser tüm oda müziği ve lied severler için kaçırılmaması gereken bir müzikal buluşma.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ