Tırnaklarınızı 10 Günde Güçlendirin

  • 12 Aralık 2014
  • 523 kez görüntülendi.
Tırnaklarınızı 10 Günde Güçlendirin

Tırnaklara Her Zaman Bakım Yapılması Gerekir…

Herkesin kendisine göre yapması gereken mutlaka bakımlar vardır. Güzellik bakımı, saç bakımı, tırnak bakımı, cilt bakımı ve daha birçok bakım türleri bulunmaktadır. Bütün bu bakımları hem erkekler, hem de kadınlarda yapabilir. Bakım sadece kadınlar tarafından yapılan bir şey değildir. Peki, tırnaklara bakım yapmak ne kadar kolay veya zor diye soran birçok kadın ve hatta erkekler bile vardır.

Tırnaklara bakım yapmak, oje sürmek değildir. Bunun yanlış algılanmaması gerekir, çünkü birçok kişi tırnaklara bakım yapmanın, oje sürmek olduğu sanılmaktadır. Tırnaklara bakım yapmak aslında tamamen tırnaklarınızın sağlığı için yapılan aktivitelerdir. Tırnaklarınızı çok fazla uzatmamak veya tırnaklara doğru şekli verebilmek.

Tırnaklar çok önemsiz parçalar olarak görünse bile, aslında çok önemliler. Hatta hekimlerin araştırdıkları bilgilere göre, tırnaklarınızın şeklinde, hangi hastalıkların size daha yakın olduğunu da anlayabiliyorlar. Bu yüzden tırnaklara her zaman dikkat edilmesi gerekiyor. Tırnaklar için kullanabileceğiniz farklı kremler ve temizlik maddeleri de bulunmaktadır. Peki, 10 günde tırnaklara nasıl bakım yapılıyor veya 10 günde tırnaklarımız nasıl güçleniyor? Bunlara verilecek cevap için bu yazıyı okuyabilirsiniz. Öncelikle tırnaklarınızın kendi haliyle ne kadar güçlü veya zayıf olduğuna bakmamız gerekir.Bazı tırnaklar gerçekten çok güçlü ve sertken, bazıların tırnakları çok zayıf ve yumuşak olabiliyor, dolayısıyla neredeyse hemen kırılacakmış gibi görünebiliyor.

10 günde neler yaparak tırnaklarımızı güçlendirebiliriz. Öncelikle her gün ellerimizi yıkamamız gerekir, çünkü hijyen çok önemlidir. Hijyen açısından tırnaklarımızı ihmal etmememiz gerekir. Daha sonra tırnaklar için özel kremler ve ilaçlar bulunmaktadır. Eğer isterseniz siz kendinizde bunu tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz veya güzellik salonlarına gidip orada da yaptırabilirsiniz. 10 gün boyunca gitmeniz gerekecektir, bu yüzden maddi durumunuz elverdiği sürece gidebilirsiniz, fakat eğer çok fazla durumunuz yoksa evde kendinizde rahat bir şekilde ilaçları ve kremleri uygulayabilirsiniz. Bu 10 günlük süreçte, tırnaklarınıza oje ve benzeri güzellik ürünleri sürmemeniz gerekmektedir. Sadece 10 gün, daha sonra tekrar normal hayatınıza dönebilirsiniz ama tırnaklarınızın sağlığı ve güçlendirmek için bu çok önemlidir.

10 gün boyunca ellerinizi yıkayarak, tırnaklarınıza ilaçları ve kremleri uygulamanız gerekiyor. Bunları yapmadan önce elbette tırnaklarınızı en doğru boyuta kadar kesmeniz lazım. Ne çok uzun olmalı, nede tırnak etlerinizi görecek kadar kısa, orta ve yüze kare şeklinde olması gerekmektedir. 10 gün boyunca sabır ile bütün uygulamaları yaparsanız, mutlaka 10 gün sonra ve 10 günden sonrada çok sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Uygulamalar kolay ama 10 gün boyunca bunu yapmak kolay mı diye soran birçok kadın vardır. Sabırlı olmanız gerekiyor, fakat 10 gün hemen geçiyor, bu yüzden hiç ummadığınız anda ve uygulamalara tam alıştığınız zaman, her şey bitmiş olacak.

10 gün sonrasında tırnaklarınızın ne kadar güçlü ve bakımlı olduğunu hissedebilir ve gözlerinizle görebileceksiniz. Tırnaklarınızın güçlü olması gerçekten çok önemlidir. Eğer tırnaklarınızda hiçbir güç yoksa ellerinize bile bakmak istemeyebilirsiniz. Tırnaklar hem erkek, hem de kadın için çok önemli bir parçadır, fakat kadınlar için özellikle çok önemlidir. Bu yüzden saç ve cilt bakımı gibi, tırnak bakımlarının her zaman yapılması gerekiyor. Bir kadın ayda bir güzellik ve cilt bakımı yapıyorsa, on beş güne bir saç bakımı yapıyorsa, ayda bir defa tırnak bakımı da yapabilir. Özellikle birçok kadın biliyorsunuz ki bakıma çok düşkündür, bu yüzden onlar için hiç zor olmayacaktır ama tırnaklarınıza bakmayı ihmal etmeyin ve unutmayın ki tırnaklarınızdan size yakın hastalıklar bile belli oluyor.

www.kadincahersey.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ