Tırnaklarım İncecik ve Kolay Kırılıyor !

  • 13 Ocak 2016
  • 559 kez görüntülendi.
Tırnaklarım İncecik ve Kolay Kırılıyor !

Özellikle sigara ve alkolü çok tüketen yada güzellik için aç dolaşarak aslında vitaminsiz kalan kadınlarımızın en büyük korkuların biri de; Zayıf yada Kuru Tırnaklar !

Tırnaklarınız  yumuşaklıktan kolay katlanabilir yada  kırılabilir. Bu sizin vitaminsiz kaldığınıza uyarı veren ilk işaretçi olabilir. Güzellik ilk olarak elbette sağlıktan geçer, o yüzden bir uzaman danışıp muhakkak gerekli iç besinleri almalısınız. Onun dışında benim size tavsiye edebileceğim şey ise elbette LİMON ! Bu mucizevi meyve hem ellerinizi ve ayaklarınızı yumuşatıp bakım yapar, hemde tırnaklarınızı güçlendirir. Ancak bunu her bulaşık yıkadıktan sonra vaktiniz varsa, yada geceleri yatmadan önce gliserinle karıştırdığınız limonu az bir zeytinyağı veya badem yağına ile ovuşturup ellerinize ve ayaklarınıza yedirmenizde  fayda var.

Bir de vitamin yönünden eksik olmayan kadınların genelde karşılaştığı bir sorun daha var. Aşırı Sert Tırnaklar ! Sertliğin nedeni de tırnaklarınızın ”kurumuş” olmasıdır. Bunun için tırnaklarınız şu karışımla nemlendirebilirsiniz.

Bir fincana
1 yemek kaşığı gliserin
Yarım limon suyu
1 tatlı kaşığı limon kolonyasını
Koyarak iyice karıştırın. Her işiniz bittiğinde tırnaklarınızı bu karışıma batırın.

Tabi arada ojeleri çıkartıp 1 hafta tırnaklarınızı dinlendirmenizi, ve oksijene kavuşmasını sağlamanızı da özellikle tavsiye ederim !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ