Sarışın Olmak Kolay Değil !

  • 10 Aralık 2016
  • 534 kez görüntülendi.
Sarışın Olmak Kolay Değil !

Sarı güzel renk ancak, sarışın olmqak oldukça zor..

Sarı rengi öyle tutturmalısınız ki, hem teninize uysun, hem yaşınızı büyültmesin, hem de hep aynı ton olsun.. Ve tüm bunların yanında, saçımı hiç yıpratmasın !.. İşte hepsi bir arada oldukça zor…
Sarı çok tercih edilse de herkese yakışmıyor elbette. Çünkü sarının yakışanından çok göze hoş gelen tonu isteniyor, ve gerisi düşünülmüyor.. Oysa çocukken saçlarınız açıksa, özellikle de yazları açılıyorduysa, muhtemelen yetişkinken de sarışınlık size yakışacaktır.  Ama simsiyah saçları sapsarı yapmak hem o doğal güzelliği ziyan etmek olurken, hem de rengi tutturmak için saça zarar vermek demek..

Ancak, ilada sarışın olmak istiyorsanız, işte size tüyolar…

Pamuk eller cebe…
Sarışın olmak öyle kolay değil. Sarışınlığı üzerinizden hiç çıkartmadığınız bir aksesuar olarak düşünün. Bu nedenle uygun ürünler ve sürekli bir makyaj isteyen bu renk, cebinizi de saçınız kadar yorabilir…

Ah bu erkekler..
Sarışınlığın bu kadar popüler olmasının en büyük nedeni fark edilir bir renk olması ve çoğu erkeğin kadında sarışınlıktan hoşlanmasıdır.. Bu sebeple ilgi odağı olmak sizi asla rahatsız etmemeli.

Sarışın olmak yetmez, sarışın kalmak gerek..
Boyayı evde kendiniz yapacaksanız, sıcak tonlardan soğuk, nötr tonları tercih edin, çünkü sıcak tonlarda bir boya saçların turuncuya
dönük bir sarıya dönüşmesine sebep olabilir.

Bakım ürünlerinde alkol olmamasına dikkat edin.  Sarı saç doğal rengi koyu olan saçlarda pigmentlerin ölmesiyle gerçekleştiği için  kuru, mat saçlara neden olur. Yüksek oranda alkol içeren ürünler kullanmak bu durumu daha da ciddi bir problem haline getirebilir. Saç spreyi, saç jeli ve köpüğü. Bu nedenle saç ürünleri satın alırken ambalajı mutlaka okuyun.

Bir yaştan sonra zaten saçlarımıza kar yağacak, siz şimdiden saçlarınızı o kadar açık renk tonlara boyatmayın. Platin tonları hoşunuza gidiyor olabilir ama bu sizi yorgun gösterir. Ama altın rengi zemin olarak kullanıp üzerine çok açık tonlarda sarı attırabilirsiniz.

Eğer saçlarınızı, kendi doğal renginin iki ton açığına boyatacaksanız, evde boyamayın, mutlaka bir salona gidin.
Eğer boya zamanınız geldiyse ama o an vaktiniz ya da paranız yoksa, boyayı, bir diş fırçasıyla sadece diplere uygulayın ve bu boyayı saçınızda 3 dakikadan fazla tutmayın. Bu, saç diplerinin koyu renginden kurtulmanızı sağlar ve size birkaç haftalık zaman kazandırır.

Sarışının kaçınılmazı makyaj nasıl olur…

Şeftali tonları buğday tenli sarışınlara çok yakışır.
Beyaz tenliyseniz yeşil-mavi göz makyajları ve hafif pembe allık, kırmızı dudak boyası kullanacaksanız, parıltılı bir kırmızı ruju daha ziyade geceleri kullanmayı tercih edin.
Siyahtan ziyade kahverengi rimel kullanın. Bu, saç renginizle daha az kontrast oluşturur. Ama siyah giyindiyseniz makyajınızda elbette siyah olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ