Lazerle İnci Gibi Dişler !

  • 09 Mart 2016
  • 427 kez görüntülendi.
Lazerle İnci Gibi Dişler !

Son yıllarda ışık kaynakları kullanılarak yapılan beyazlatma işlemlerinin büyük ilgi gördüğü gerçeği, insanların estetik için uğraşmadan bu yola yönelmelerine sebep oluyor !

Bu teknikle diş minesinin herhangi bir zarar görmeden, kontrollü bir sıcaklık artışı elde edilerek dişlerin etkili bir şekilde beyazlatılabildiği gerçeği yöntemin tercih edilme sebeplerinden elbette ilki. Bu işlemin daha etkili olmakla birlikte tedavinin daha kısa sürmesi de avantajı!

Akla, “beyazlatılan dişlerin eski haline dönüp dönmeyeceği” sorusunun gelirken, bazı uygulamalarda beyazlatılan dişlerin uzun yıllar değişmeden kaldığını, bazı kişilerde ise geriye dönüş yaşanabildiğini görüyoruz.

Renkli gıdalar, sigara, kahve, çay, kırmızı şarap ve asitli içeceklerin diş renginde koyulaşmaya neden olduğunu bildiğimiz halde beyazlattığımız dişlerimizi korumazsak, rengin tekrar sarıya dönmesi de elbette normal olacaktır. Çünkü diş beyazlatma işlemi dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklendirmeleri silme işlemidir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ