Kızıl Rengin Cazibesi !

  • 09 Temmuz 2016
  • 405 kez görüntülendi.
Kızıl Rengin Cazibesi !

Kızıl tonlar sizin için doğru renk mi?

Kızıldan vazgeçemeyen istemeyen pek çok kadın için çarpıcı ve doğru tonu elbette bulmak mümkün, ama cilt rengi açık veya pembeye dönük olanların bu tonları  en iyi taşıdıkları bir gerçek. Eğer cildiniz buğday ya da esmer tonlardaysa, o zaman size uygun kırmızı tonunu bulmakta zorlanırsınız. Ama çilek-vişne tonlarını denemenizde fayda var..

Tüm dikkatler sizde olmalıysa..
Kırmızı/kızıl, insanların dönüp size bakmalarına neden olabilecek çarpıcı ve oldukça cesur bir renktir. Rengi taşımak ve bakışlardan rahatsız olmamak için kendinizden emin durmalısınız.

Saçlarınız bakımsız değilse…
Eğer saçlarınız çok kuru veya yıpranmışsa, sağlıklı saçlarda bile çok çabuk akan kızıl boyanın canlılığı sizde daha çabuk kaybolacaktır. Saçlarınıza  haftada bir bakım yapar, sık şampuanlamaz, düzenli olarak uçlarından kestirir ve şekillendirirken fön, maşa gibi şekillendiricileri her gün kullanmazsanız, rengin canlılığını korursunuz.
Kırmızı rengi muhafaza etmenin yolları:
Saçlarınızı olabildiğince az yıkayın. Bunun anlamı, ideal olarak haftada ikidir. Ancak saçlarınız yağlı ya da çok inceyse gün aşırı yıkamak da uygundur. Yıkarken asla sıcak suyla yıkamayın. Hatta benim tavsiyem, başınıza bone takın, duşunuzu aldıktan sonra soğuğa yakın ılık suyla saçlarınızı ayrıca yıkayın.
Sert şampuanlardan kaçının. Çoğu kepek şampuanı boyalı saçlarda daha da sert bir etki yapar ama kızıl saçlar için ölüm gibidir, saçın rengini atması çok daha hızlı olur.

Kuaförünüzden boyanın kalıcılığını artıran bakımlardan uygulamasını isteyebilir, sürekli boyamak yerine 2 haftada bir aynı tonu yakalayacağına inandığınız kuaförden astar attırabilirsiniz.

Kızıl/kırmızı saç boyası diğer boyalara göre daha çabuk okside olur. Bu nedenle sahada çalışıyorsanız, UV filtresi içeren bir şekillendirici kullanın, hava koşullarına göre şapka takın.

Kırmızı tonunu seçerken, bakır, kahverengiye
dönük kızıl vs gibi tonları tercih edin.

Kızıl saçlılar için makyaj önerileri:

Esmerseniz koyu renk, dumanlı göz makyajından kaçının.
Beyaz tenliyseniz  siyah göz makyajı, pembe dudak boyası ve allık, kızıl saçlılara çok yakışır.

Esmerseniz Allık kullanmayın. Daha koyu tonlada ruj daha güzel duracaktır.
Kaşlarınızı saç renginize boyatmayın; çünkü tuhaf görünür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ