Gülüşümüz Gerçek Güzelliğimiz…

  • 07 Şubat 2015
  • 478 kez görüntülendi.
Gülüşümüz Gerçek Güzelliğimiz…

Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık ve aynı zamanda en önemli estetik ve güzellik sorunları arasındadır. Ancak kaybetmeden kimse gereken önem verilmemektedir..

Oysa dişlerimiz -yani aslında gülüşümüz- bizim güzelliğimizi, ses tonumuzu ve en önemlisi imajımızı etkilemektedir..

Ağız ve diş sağlığında en önemli iki hastalık diş çürükleri ve diş eti iltihaplanmalarıdır. Diş eti hastalıkları kimi zaman diş yuvasının bulunduğu çene kemiğinin erimesine kadar ilerleyen bir etki yapabilir. Bu da yüzümüzde şişkinlik başta olmak üzere stresle birlikte olumsuz bir etkiye dönüşür.Diş sağlığının bozulması vücuttaki diğer organları da etkileyebilir. Dişler neredeyse bütün sistemleri olumsuz etkileyen sürekli enfeksiyon odağı haline gelebilir ve kalp, böbrek, eklemler vb. yapılarda önemli sağlık sorunlarına yol açabilen enfeksiyonlara kaynaklık edebilir.
Ağızda ve dişlerde yapısal ve işlevsel herhangi bir bozukluğunuz yoksa, ağız ve dişlerin görevlerini tam olarak yapabiliyorsa ve siz elinizle ağzınızı örtmeden gülümseyebiliyorsanız “ağız ve diş sağlığı” probleminiz yok demektir !

Diş Çürümesi Neden Olur ?

Diş çürüklerinin oluşmasında üç temel etmen bulunmaktadır: Duyarlı bir diş yüzeyi, mikroorganizmalar için elverişli yiyecek artıkları, bunların parçalanmasına ve asit oluşumuna yol açacak mikroorganizmaların varlığı. Besinler içinde diş çürümesine en çok neden olanlar karbonhidratlar, yani kabaca, şekerli gıdalardır. Kısacası diş çürümesindeki en öneli etken, dişlerimize gerekli bakımı yapmamaktır…

Dişler düzenli olarak fırçalanır ve bakımlarına özen gösterilirse, mikroplar onlara zarar veremezler. Diş çürüğü, dişte oyuklar yaparak dişin yapısını bozan ve kendi kendine iyileşmeyen, görüntüde bozukluğa sebep olan ve gülmekten utandıran hale gelen bir hastalıktır.

Diş Eti Hastalıkları
Diş gövdesi diş etine ve onun altındaki kemiğe girdiği bölümde daralır. Bu bölüme dişin boyun bölümü denir. Çene kemiği içinde kalan bölümüne ise dişin kök bölümü adı verilir. Diş eti hastalıkları, diş çürükleri ağız kokusuna neden olabilir. Ağız kokusu olduğunda nedeni araştırılmalıdır. Çünkü işiniz insanlarla ve imajınız önemliyse buna dikkat etmelisiniz..

Diş hastalıkları ve diş sağlığının korunması açısından erken tanı çok önemlidir. Bu nedenle yılda EN AZ iki kez diş hekimine muayene olunması önerilir.

Güzel bir gülüş, güzel olmanın en temel vazgeçilmezlerindendir Ve gülümsemek bir mutluluk göstergesidir ! O yüzden size tavsiyem, ilk olarak doğal güzellik olan dişlerimizi koruyalım, etkileyici ve güzel gülelim, kozmetiğe gerek dahi kalmasın !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ