Saçlarda En Doğal Renk Kahverengi !

  • 30 Kasım 2016
  • 661 kez görüntülendi.
Saçlarda En Doğal Renk Kahverengi !

Doğal tonlar kabul edilir kahverengi saçlar.. Oysa zaten ülkemizdeki en yaygın renk değil midir?

Eğer saçınızı boyayıp canlığını kaybettiysek, yada renklerden sıkıldık ve saçımızı da cebimizi de dinlendirmek istiyorsak ilk yaptığımız şey kahve tonlarına dönmektir. Ama sonuçta işlem yine kimyasal olduğu için boya zamanla canlılığını yitirir..

Ama sizin, doğal rengine dokunmadığınız saçlarınızda bir değişiklik istiyorsanız, ufak değişiklikler hem sizi tatmin edecek, hem de saçınız canlılığını hiç yitirmeyecektir.

Fazla uğraştırmayacak bir renk arıyorsanız…
Eğer doğal saç renginiz çok açık sarı değilse, kahverengi saçların bakımı çok kolaydır. Aralara geçişler attırabilirsiniz. Tamamını boyamak istiyorsanız evde kendiniz bile yapabilirsiniz, hata payı çok düşüktür.

Saçlarınız yıpranmış ve matsa…
Koyu renk boyalar ışığı en iyi şekilde yansıtır, saç kırılmalarını saklar ve saçlardaki yıpranmışlık görüntüsünü en aza indirger. Buda kaçış için başvurulmasının başlıca nedenidir..

Kahverengine bakım nasıl olur..

Seçtiğiniz kahve tonunu saç kesiminize uydurun. Saçlarınız bir boydaysa, daha koyu bir kahve kullanın ki, rengin etkisi artsın. Eğer saçlarınız kısa ya da çok katlıysa, o zaman uçları biraz daha açık boyayın yada krepe attırın. Böylece boyadaki dalgalanma, saç kesiminizi de belirginleştirir, hareketlilik katar.

Saçlarını evde boyayanların en sık yaptığı hata, açılma işlemi görmemiş doğalı koyu renk olan saça çok sıcak tonda bir kahverengi uygulamaktan kaynaklanan turuncumsu renge neden olmaktır. Eğer altın-kahve tonlarının peşindeyseniz, bir kutu altın kahve, bir kutu da nötr kahverengi boya alıp bu ikisini birbirine karıştırın ve karışımı saçlarınızda kullanın. Yada en kolayı, kendinizi uzmanlarına bırakın.

Mümkünse saç spreyinden uzak durun. Hiçbir şey, pırıl pırıl parlayan kahverengi saçların parlaklığını saç spreyi kadar çabuk yok edemez. Eğer illa böyle bir şekillendirici kullanacaksanız, o zaman mutlaka parlaklık veren bir serum da kullanın.

Siyahtan uzak durun. Eğer saçlarınızın kahverengini , koyu kahvenin de ötesinde koyu bir renge boyamak istiyorsanız, mutlaka bir kuaför salonuna gidin. Saçınızı bir kere mavi-siyaha boyadınız mı, geri dönüş yoktur. Bundan sonra rengi açmanın tek yolu, hem cebinizi, hem de saçlarınızı yıpratacak okkalı bir kuaför işlemidir.

Kahverengi saça her makyaj gider…

Bol bol siyah renk rimel kullanın. Koyu renkteki saçlarınızı dengelemek için koyu renk kirpiklere ihtiyaç duyacaksınız.

Göz makyajınızda renklerle istediğiniz gibi oynayın. Saç renginiz dramatik bir makyajla iyi görünür.

Koyu renkteki saçlarınız, cildinizi solgun gösteriyorsa, ihtiyacınız olan şey ışıltılı bir bronzlaştırıcı, yada tam tersi beyaz bir ışıltıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ