Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler…

  • 11 Aralık 2016
  • 663 kez görüntülendi.
Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler…

Tek yapmanız gereken şey, sizin doğru ürünleri bulmak ve düzenli olarak uygulamak!

Kaç yaşında olursanız olun ve cilt tipiniz ne olursa olsun sizin de harika bir cilde sahip olmanız mümkün. İşte size birkaç adımda güzel bir cilt..

Yanlış – 1
Harika bir cilde sahip olmanın yolu doğru ellerden geçer, sonradan elde edilemez.
Güzellik, zamansızdır ve ulaşılabilir. Mümkün olan en harika cilde sahip olmanın yolu, temizleme, arındırma ve nemlendirmeye dayalı, Günde iki kere olmak üzere düzenli olarak yapılan cilt bakımıyla beraber cildinizin özel ihtiyaçlarına uygun tamamlayıcı ürünler kullanmaktan geçmektedir.

Yanlış – 2
Sabun kullanmak cildimizi kurutur. Doğal sabunlarda bile her cilde her bitki fayda etmez, aksine alerji gibi reaksiyonlarla karşılaşabilirsiniz. Elbette aşırı bir yağlanma yada kirlenme olmadığı sürece, saf su tavsiye edilir.
Yüzü yıkamak, bütün cilt bakımı rutinlerinin en önemli adımını oluşturmaktadır. Gün içerisinde Hava kirliliği gibi dış etkenler ve sebum fazlası gözeneklerinizi tıkayıp lekelere ve tahrişlere neden olabilmektedir.
Bu nedenle doğru temizleme ürününü seçmek çok önemlidir. Cildinizi kurutan bir temizleyici cildin koruyucu tabakasına zarar verirken çok etkin olmayan bir temizleyici de sebum ve ölü hücreleri gerektiği gibi gidermeyerek yağlı bir görünüme sebep olabilmektedir.
Cilt bakımı uzmanlarına göre sabun hala cilt temizliği için en etkin ürün olarak kabul ediliyor. Çünkü hiç bir ürün, yağı ve kiri sabun kadar etkili bir biçimde temizleyememektedir.
Klinik ortamda dermatologlar tarafından üretilen özel cilt sabunları özel formülleri ile en hassas ciltten yağlı ciltlere kadar bütün farklı cilt tiplerine uygun formüllerde üretilmektedir. Yumuşak köpükleri ile cildinizi normal sabun gibi kurutmamaktadır.

Yanlış – 3
Cildimizi her gün losyon ile temizlemek çok da gerekli değil
Dünyaca ünlü dermatolog Dr. David Oreeich’e göre doğru cilt temizleme tıpkı egzersiz yapmaya benzer. Arada bir yapmak yerine düzenli bir sistem izlemek etkinliğini artırır. Dolayısı ile ideal olan, uygun bir ürünle cildinizi günde iki kez arındırmak.
Cilt tipine uygun olarak kullanılan ve hafif fakat etkin temizleme sağlayan arındırıcı losyonlar, cildinizi ölü hücrelerden arındırarak gözeneklerinizi daraltmaya, yaşlanmaya bağlı lekelerin ve çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor ve cildin kendini yenileme fonksiyonunu destekliyor. Bu şekilde cildin daha ve pürüzsüz bir görünüme sahip olması mümkün oluyor.

Yanlış – 4
Sürekli aynı ürünleri kullanırsam, cildim bu ürünlere alışır ve ürünler etkinliğini kaybeder.
Her ne kadar cildiniz zamana, iklime ve yaşam tarzına bağlı olarak değişiklikler gösterse de cilt bakım sisteminiz etkinliğini yitirmez. Tek yapmanız gereken sistemi değiştirmek yerine bu değişikliklere uygun formüldeki ürünleri kullanmaya başlamak
Cildinizin değişen ihtiyaçlarına uygun formüldeki ürünler seçmeyi deneyin. Tıpkı yazın ince kıyafetler giyerken kışın daha kalın kıyafetleri tercih etmek gibi Sizin yapmanız gereken de her mevsim değişiminde bir cilt uzmanına danışarak cildinizin ihtiyaçlarını anlamak ve cildinizin ihtiyaçlarına uygun ürünleri o uzmanla birlikte seçmek.

Yanlış -5
Yağlıya dönük ve yağlı ciltlerin nemlendirmeye ihtiyacı yoktur, aksine cildin kendi yağı yaşlanmayı geciktirir.
Tüm cilt tipleri nemlendirmeye ihtiyaç duyuyor. Ancak önemli olan, cildinize uygun nemlendirme formülünü bulmak.
Cilt çok fazla nem ve yağ kaybederse nemsizleşiyor ve gücünü yitiriyor. Çok fazla sebum salgısı oluşursa da yağlı ve lekeli bir görünüme bürünebiliyor.
Farklı cilt tiplerine uygun formüllerdeki nemlendirici losyonlar, cildin nem ihtiyacını en sağlıklı şekilde karşılama imkanı veriyor. Düzenli kullanıldığında losyonlar özel formülleri ile cildin nem ve yağ dengesini yeniden yapılandırıyor, cildi rahatlatıyor ve sağlıklı bir görünüm sağlıyor.

Eğer “Güzel olmak bu kadar zor mu?” diyorsanız, bence kadınların yaşam felsefesini bilmiyorsunuz demektir ! Güzellik demek  sağlıklı olmayı, sağlıklı olmak mutlu olmayı, mutluluk aşkı ve huzuru, huzurda başarıyı getirdiği için; Güzelseniz ve bunu hissediyorsanız,  her şey yolundadır !

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ