Hint Kınasıyla Geçici Dövme

  • 21 Mart 2014
  • 1.573 kez görüntülendi.

İhtiyacımız olan malzemeler oldukça basit ve her yerde bulunabilecek malzemeler:

Tabi ki Hint kınası, Oksijen suyu, Koltuk Altı Stick, Aydınger Kağıdı, Dövme Deseni, Stabilo Kalem ( Cama yazan kalem ), ve kürdan.
Evet arkadaşlar malzemeler oldukça basit ve bulunamayacak türden malzemeler değil. Zaten yapacak olduğunuz iş de çok basit.

Geçici Dövme Nasıl yapılır?

Bahsettiğim malzemelerden Hint kınasını oksijenli su ile güzelce açıyoruz. Kıvamı balçık gibi olması gerekiyor. Çok sulu değil çok da kuru değil. Kürden ile güzelce sürülebilicek ama vucutdan akmayacak şekilde olması gerekiyor. Eğer herhangi bir akıntı olacaksa elinizde bir adet pamuk bulundurun. Akan kısımlar vucutda iz bırakmadan silin.

Hint kınasını açıyorsunuz ve bir kenara koyuyorsunuz. Hint kınası 1 gazozun kapadığında açılabilir. Bir gazoz kapağında seyreltilen hint kınasını uygulayacağınız yere deseni nasıl çıkartıyoruz. Hemen onu anlatalım.

Aydınger kağıdını, bilgisayardan aldığınız çıktının üzerine koyuyorsunuz ve Stabili Kalem ile üzerinden geçiyorsunuz. Kağıdı çok da fazla bekletmeden. Koltuk altı stick ile uygulayacağınız bölgeyi işliyorsunuz. Sonra üzerine çizdiğiniz desen vücudunuza gelecek şekilde yapıştırıyorsunuz iyice bastırıyorsunuz ve o desen vücudunuza geçiyor.

Sonrasında işlemler zaten basit. Kürdanı hint kınasına batırıyor ve deseni uyguluyorsunuz. Bu zamanla sizde büyük heyecanlar uyandıracak ve o kadar büyük bir zevk alacaksınız ki sizde buna inanamayacaksınız. Belki e bu işten çok da güzel paralar kazanacaksınız. Hadi hayırlısı bakalım.

Bu arada fön makinası ile kurutup soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Fön makinası ile kurutursanız soluk bir renk olur. Kendi halinde kurumasına izin verirseniz ( yaklaşık 1 saat) renkler daha canlı ve koyu olacaktır. Size tavsiyem kurutma makinası değil, kendi kendine kurumasına izin vermenizdir.

aishwaryamelia

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ