2014 – 2015 Meb Teog Sınav Sonuçları

  • 08 Ocak 2015
  • 1.866 kez görüntülendi.
2014 – 2015 Meb Teog Sınav Sonuçları

Tüm öğrencilerin merakla beklediği TEOG sınav sonuçları için MEB’den açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), TEOG sınav sonuçlarının 9 Ocak’ta açıklanacağını duyurdu.

2 SORUYA DAVA AÇILDI
TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının 9 Ocak’ta yapılmasının gerekçesi ise 2 soruya açılan dava olarak gösterildi. Sınav sonuçlarının aralık ayı bitmeden açıklanabilecek duruma gelmesinde Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü personelinin özverili ve disiplinli çalışmalarının etkili olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Soruların hazırlanması aşamasındaki hassasiyet ve başarımızı, sınavın değerlendirme sürecinde de göstermiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Adayların cevap kağıtları 2 adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulmuştur. Her derse ait sorunun eşit ağırlığa sahip olduğu ortak sınavlarda, öğrencilerin puanı her ders için 100 tam puan üzerinden hesaplanmıştır. Ancak Türkçe’den 1, matematik derslerinden de 1 soru olmak üzere toplam 2 soruya üç dava açılmıştır. Davaya ilişkin iş ve işlemler 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununa eklenen 20/B maddesiyle düzenlenen ivedi yargılama esaslarınca yürütülmektedir. İlgili kanun gereği davaya ilişkin mahkeme kararlarının 9 Ocak 2015 tarihi itibariyle sonuçlanması beklendiğinden, öğrencilerimizin mağdur olmaması adına sınav sonuçlarının bu tarihten sonra açıklanması Bakanlığımızca uygun görülmektedir.” denildi.

SONUÇLAR E OKUL ÜZERİNDEN ÖĞRENİLECEK
TEOG sınav sonuçları için arama yapan öğrenciler bu yıl TEOG sonuçlarını e okul üzerinden öğrenebilecekler. TEOG sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz öğrencilerin not sistemine otomatik olarak yüklenecek. TEOG sonuçları ile ilgili bir belge evlere gönderilmeyecek. TEOG sınav sonuçları e okul sisteminde açıklanacağı gibi MEB resmi sitesi olan www.meb.gov.tr adresinde de duyurulacaktır. TEOG 8. sınıf sınav sonuçlarına ulaşmak isteyenler E-Okul sistemine giriş yaparak TC Kimlik numarası ile rahatlıkla sonuçlarına ulaşabilecekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ