Oje mi? – Frenç Mi?

Özgür Firdevs Topal

Yazarın şu ana kadar yazılmış 183 makalesi bulunuyor.
  • 06 Aralık 2016
  • 736 kez görüntülendi.

Kadınların genelde yaşadığı ikilem, Oje mi yoksa Frenç mi?

Sık sık giydiğimiz kıyafetle uyumlu renklerde ojeler sürmeyi tercih ederken, acil programlarda kolay frençlerle günü kurtarırız. Oysa zarif duran frenç ojeden daha kullanışlıdır, ve güzelliğinizi sadeleştirirken eksiltmez.  Aksesuarsız giyimlerde ojeyi tavsiye ederken, takısı bol olan kıyafetlerde frenci şiddetle öneriyorum. Süsü abartmak bizi sadece çirkinleştirir, ve karşı tarafı yorar. Güzellik elbette sadelik ve zerafette gizlidir !

Tabi oje sürmekte kolay değil.  Genelde sağlak olan bir millet olarak en kolay sağımızla sürer, sol elimize fırçayı aldığımızda muhakkak titretiriz. O yüzden öncelikle sol elinizle sağa sürmenizi, ve sağ elinizi sabit bir yere koymanızı tavsiye ederim. çünkü siz yorulduğunuzda zaten kolay olan sağ elinizle sürmeniz sizi daha fazla zorlamayacaktır.

Oje sürücekseniz öncelikle rujunuza uyumlu bir oje rengi seçin. Fırçayı tırnağınızın ortasından başlayarak ucuna kaydırın. Daha sonraki darbeler yanlara kayabilir, ama bütün tınağı boyamayın. Özellikle yuvarlak tırnaklıların kenarlarda bırakacağı hafif boşluklar tırnak şeklinin daha ince uzun ve zarif durmasını sağlar.
Daha homojen bir sonuç için ikinci katı da sürün, renk kendini göstersin.
Bir pamuklu çubuğu hafifçe asetonla ıslatıp taşırdığınız kısımları da dikkatlice temizleyin.
Daha parlak bir görünüm için bir kat parlatıcı uygulayın.
Kurumaya bırakın, kuruyunca diğer eliniz geçin.

Frenç yapacaksanız zaten oldukça kolay. Para bantı tırnaklarınızın ucundaki beyazlıklar açıkta kalacak şekilde yapıştırın. Uçlara korkmadan ojenizi sürün. Kuruduğunda bantı çıkarın ve üzerine şeffaf yada rakı beyazı, hatta ten renginize göre saydam uçuk pembe tonları ile cila çekerek sağlamlaştırın. 

Frenci farklı renklerin tonları ile fantastik bir hake dönüştürebileceğiniz gibi, standartta kullanabilirsiniz. Ancak uzun soluklu istiyorsanız elbette klasik frenç yapmakta fayda var. Ancak bu bakımda unutmamamız geren en önemli konu da, aynı işlem ayaklarımıza uygulamamız gerektiği gerçeği !

YAZARIN SON YAZILARI
Oje mi? – Frenç Mi? - 6 Aralık 2016
Ah Ayaklarım Ah ! - 27 Ekim 2016
Karanfilin Sırrı! - 9 Eylül 2016
Güzel Olmak Kolay mı! - 9 Ağustos 2016
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ