Çok Çeşitli Makyaj

  • 28 Ocak 2014
  • 607 kez görüntülendi.
Çok Çeşitli Makyaj

Makyaj denince aklimiz ilk gelen şeyler her zaman aynıdır:  Fondöten, ruj, allık, far !

Oysa makyaj oldukça geniş bir alana yayılmış, mesleki bir alan oluşturacak kadar ilerlemiştir. Güzelliğimizi pekiştiren bu kozmetik cennetinin beler yapabildiğini sizlere anlatmak için kolları sıvadım. Ve bakın nelerle karşılaştım !

Makyaj öncelikle kendi içinde ayrılır.

Temel makyaj, içerisinde en çok kullandığımız  günlük makyajı, gece makyajını ve gündüz makyajını kapsıyor.  Kişiye özel teknikleri olduğu kadar, güzellik salonlarında özel zamanlar için profesyonel ellere kendimizi teslim edebilir, istediğimiz zaman yaptırabiliriz.

Düzenleyici makyaj, Yüz şekillerine göre uygulanan yada , yüz uzuvlarına göre uygulanan düzenleyici ve tamamlayıcı makyaj olarak bilinir. Biz bunu “makyaj tazeleme” olarak sık yaparken, profesyonel eller bizim gibi bakmıyor !

Sahne makyajı adından da anlaşılacağı gibi, müzik yada tiyatro gösterisi için konsepte uygun olarak yapılan makyajdır.

Objektif makyajı  Televizyon ,sinema  ve  fotoğraf makyajı olarak ayrılır.  Yüzün yansımaması, gölge yada karartı yapmaması, en doğal görüntünün yakalanması için yine profesyoneller tarafında yapılan makyajlardır. Kapak makyajı diye bir alt dal da oluşturmuştur. Bu dalda abartılı yada sıra dışı makyajlar yer alabilmektedir.

Fantezi makyajı normal makyajdan çok farklı abartılı renklerle, fantastik olarak yada özellikle ek süslerle bir tema anlatan makyaj türüdür.

Kamuflaj makyajı ciltteki yara izi sivilce ve renk ayrılıklarını kamufle ederek görünmemesini sağlamaktır.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ