Güzellik İçin Estetik !

  • 28 Ocak 2014
  • 382 kez görüntülendi.
Güzellik İçin Estetik !

Kadınların bazen ilerleyen yaş bazen de koşullara bağlı olarak ihtiyaç duyduğu güzelleşme dürtüsü, doktorlarımızı hayli zora sokmuş, ancak her biri alanında uzman olan doktorlarımız kadınları mutlu etmeyi yinede başarmışlardır !

Konuşulmasa bile ülkemizde en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında vajinal estetik ilk sıralarda yer almaktadır. Doğumla birlikte vücudumuzda bir çok yer gibi genital bölgemizde hasar görmektedir. Estetik bu aşamada kutsal olan evliliğin temel yaşam kaynağı olan cinselliği korumak için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra doğum sonrası emzirme, süt dönemi alınan kilolar ve benzeri bir çok sebeple güzelliğimizi yitirdiğimizi düşünebiliriz. Yada geçirdiğimiz kaza sonucu kırılan kemikten ötürü bir asimetri, zedelenen deri dokusu yüzünden bir görüntü bozukluğu v.b. bir çok neden bizi estetiğe sürükleyebilir. Neyin neden gerekli olduğunu ve nasıl olacağını bilemeden yapmak yerine, gelin bunları teker teker inceleyim…

Göğüs Estetiği
Emzirme döneminden sonra sık yaşanan sorunlardan biri olan sarkmanın yanı sıra göğüslerimizin normal şartlarda da biri diğerinden daha küçük, asimetrik olabilir .Doğumsal olarak bir tanesi hiç olmayabilir . Her iki memenin eşit hale getirilmesi yada hacminin arttırılması için , günümüzde , silikon protezler ve ölçü küçültme/büyütme/dikleştirme operasyonları dışında başka seçenek yoktur. Oldukça zahmetli olacağı için benim tavsiyem, sağlık yada noksanlık haricinde gençlerimizden ziyade, bir daha çocuk düşünmeyen bayanlarımızın tercih etmesi gerekir.

 

Yüz Estetiği
Yaşlanmayla birlikte tüm yüz ve boyun derisindeki sarkma, kırışıklık ve yarılıkların tedavisi amacıyla yapılan yüz estetiği cildin alt bölgesinde yer alan kas ve bağ dokularına yönelik germe işlemi, daha sonraki aşamada ciltte birikmiş olan yağ fazlalıkları alınarak yapılır. Ciltte biriken yağ fazlalıkları alındıktan sonra yüz estetiği ameliyatı esnasında açılmış olan kesiler kapatılır.
Ameliyatlar ortalama olarak hastanın durumuna göre 3 – 5 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Hafif ağrılıdır ve dikişler 7 günde alınabilir. Ancak kaza v.b. özel durumlar haricinde, doğal güzelliklerini korumaları açısından, gençlerimizin uzak durmasında fayda var !

Burun Estetiği
Bayan erkek ayırt etmeksizin tercih edilen diğer bir estetik de Burun ameliyatıdır. 15-17 yaş sınırnın yanı sıra bazı doğuştan olan aşırı bozukluklarda çok daha erken yaşlarda yapılması gerekebilir.
Ortalama iyileşme süreci 15 gündür. Ancak 1 hafta sonra doktorunuz işinize dönmenize olumlu bakabilir. Ameliyatın türüne göre şişlik, morarma ve ağrı yapabilir. Başınız 45 derece yukarda yatmanız ve gözlerinize soğuk kompres uygulamanız istenir. Tampon ortalama 2 gün, alçıda 7 gün sonra alınabilir. Ancak kemik dokusu olduğu için dikkat ! tam iyileşme süreci 3-6 ay arasında olacaktır. Çok büyük bir görüntü bozukluğu olmadığı sürece, sadece fazla güzellik için elbette ki tavsiye etmiyorum.

Vajinal Estetik
Vajinanın estetik ameliyatlаrı sağlık dışında bir de sıklıklа doğum sonrаsı Vajina girişinde yırtık yа dа istenmeyen izleri kаldırmаk, genişleyen Vajinayı eski hаline getirmek için tercih edilir. Çünkü kadınlarımızın vajinalarındaki doğum sonrası ya da zaman içerisinde genişemeyle oluşan rahatlık cinselliği etkilemekte, eşler arasında sorunlara yol açmaktadır. Bu sebeple bazen aşkı yenilemek,bazen de evliliği kurtarmak için gerekli olabilir. Dış güzelliğine dikkat eden hanımlara özellikle sesleniyorum, iç güzellikte bir o kadar önemlidir !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ