5 Adımda Altın Gibi Cilt !

Özgür Firdevs Topal

Yazarın şu ana kadar yazılmış 183 makalesi bulunuyor.
  • 17 Eylül 2016
  • 1.075 kez görüntülendi.

Parlak ve pürüssüz bir cilde kim sahip olmak istemez ki? 

Her yazıda değindiğim altın kurallar, altın bir cilt için sürekli karşımıza çıkıyor. Özellik su içmenin önemine nasıl değindiğimi elbette farketmişsinizdir. İşte su ile başlayan 5 altın öneriyi sizler için araştırdım…
• Israrla benimde üstünde durduğum gibi, bol bol su için.
• Biotin, A, C ve E vitamininden zengin gıdalarla beslenmeye dikkat edin, bol bol balık tüketin.
• Cildinizi nemlendirin.
• Düzenli spor ve egzersiz yapın
• Sigara, sigara dumanından ve stresten uzak durun. Temizlikte ‘Ph’ Dengesine Dikkat!

Derinin yapısının korunmasında ilk adım, derinin doğru bir şekilde temizlenmesidir. Deri temizliğinde kullanılan ürünler, deriyi çok tahriş etmeden ve derinlemesine temizlemelidir. Bu amaçla kullanılan temizleyici ürünlerin PH dengesi çok önemli. Deriyi çok kurutmadan deri PH’ı ile uyumlu bir temizleyici kullanılmalı.

Kolonya Güneş Lekesi Yapar!
Cilt temizliği için kolonya ya da alkol içeren temizleyiciler kullanılmaz. Bunlar cildin PH dengesini bozar, tahrişe sebep olur. Hatta kolonya ya da parfüm içeren temizleyicilerde bulunan bazı maddeler güneşe duyarlılığı artıracağından leke oluşumuna neden olabilir.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Masaj Sertleşen Ayaklar İçin Ponza!
Sertleşen ayak tabanları, haftada bir ponza taşı ile rendelenirse, zaman içerisinde oluşmuş boynuzlaşma ve nasırlaşmanın önüne geçilmiş olur. Ayaklara sık sık vazelin uygulamak da, ayak derisinin yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Akşamları iyice yorgun düşmüş haldeki ayakları masajla rahatlatmakta da fayda var.

Dudaklarınız Çatlamasın…
Dudaklarınızın kurumasını ve çatlamasını önleyin. Bunun için yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremini (lipstick) gerektiğinde sürmeniz yeterli olacaktır. Ruj seçiminizi dudak koruyuculu olanlardan yapmak da size avantaj sağlar.

Boyun Egzersizlerini İhmal Etmeyin…
Boynunuzun bakımlı ve güzel görünmesini istiyorsanız, boyun kaslarınızı çalıştırın. Yapacağınız boyun egzersizleri sayesinde boyun bölgesi gerginliğini korur ve çizgilenmeler önlenir. Ayrıca boyun bölgesinin bir fırça yardımıyla (kesinlikle naylon olmamalı) fırçalanması da kan dolaşımını artırır ve deriye esneklik kazandırır.

Göğüslere Önce Sıcak Sonra Soğuk Duş…
 Göğüs bakımı için banyo sırasında önce sıcak, sonra soğuk duş alın. Sandalyeye sırtınızı dayayarak dik oturun ve dik yürümeye özen gösterin. Ayrıca sütyeninizin de fazla sıkı olmamasına ve alttan destek olmasına dikkat edin.

Bacaklar Masaj İster…
Bacaklarınızın pürüzsüz ve sağlıklı görünmesi için masaj ve spor yapın. (yürüyüş, spor, aerobik, yüzme).

YAZARIN SON YAZILARI
Oje mi? – Frenç Mi? - 6 Aralık 2016
Ah Ayaklarım Ah ! - 27 Ekim 2016
Karanfilin Sırrı! - 9 Eylül 2016
Güzel Olmak Kolay mı! - 9 Ağustos 2016
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ