Çocuklara Televizyon Karşısında Yemek Yedirmek

  • 29 Mayıs 2014
  • 690 kez görüntülendi.
Çocuklara Televizyon Karşısında Yemek Yedirmek

Anneler için çocuğun tabağında ki yemeğini bitirmesi çok önemlidir.Onlara göre tabağında ki yemekleri bitirince zayıf kalmayacak bağışıklık sistemi güçlenecek ve hastalanmayacaklardır.Çocuklar tabakların da ki yemeği bitirince anneler doğal olarak çok mutlu olurlar.
Bir çok anne çocuklarına yemek yedirmekte çok zorlanırlar. Anneler, çocuklarına yemek yedirmeyi başarabilmek için de kendilerine özgü birçok yöntem bulurlar.Oyuncakları kullanırlar, yemeklerini süslerler , şakalaşırlar , ses tonlarını değiştirerek çocukları ile konuşup komiklik yapmaya çalışırlar.Bu yöntemlerin hiç biri sonuç vermeyebilir.Annelerde son çare olarak çocukları televizyon karşısındayken yemek yedirmeye çalışırlar. Ya istedikleri çizgi filmde ya da daha çok reklamlarda.Ve bu yöntem çoğu çocukta da başarılı olur. Ama ben bu yönteme önermiyorum.Çünkü  çocuklar o an ne yediğinin farkında bile değiller ban göre çocuklar yemek yediğinin farkında olmalı.
Oysa çocuklar televizyon izlerken yemek yediğinin farkında değildir.O sadece izlediği programın farkındadır. Bana göre çocukların televizyon izlemeleri normalde de yanlış çocukları saatlerce televizyon karşısında bırakan aileler var. İleri ki yaşlarda bunun zararını görecekler.Çocuklarımıza mümkün olduğu kadar az televizyon izletmeliyiz.Yemek alışkanlığın da da yemek yaparken çocuğunuzdan yardım isteyin onunla beraber yapın emin olun emek gösterdikleri yemekleri hiç zorluk çıkarmadan yerler.

Eğitimci
Şeyma Yıldırım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ